logo

Menu
E-shop
 1/3 >>

Darco - trojplášťový izolovaný nerezový komín Ø 200 mm

Darco - trojplášťový izolovaný nerezový komín Ø 200 mm

Darco - trojplášťový izolovaný nerezový komínový systém Ø 200 mm krb-pec

Darco - trojplášťový izolovaný nerezový komínový systém Ø 200 mm krb-pec
Darco - trojplášťový izolovaný nerezový komínový systém Ø 200 mm krb-pec
Darco - trojplášťový izolovaný nerezový komínový systém Ø 200 mm krb-pec
Darco - trojplášťový izolovaný nerezový komínový systém Ø 200 mm krb-pec

Doprava zdarma

Quatro kalkulačka
Vlastnosti
-Nerezový komínový systém pre moderné, energeticky úsporné kotly a kachle na pelety. Vnútorné potrubie je vyrobené z 1.4404 podľa. podľa DIN17441 (00H170N14M2 wg PN-71 / H-86020), vonkajšie potrubie - 1,4301 podľa podľa DIN17441 (0H18N9 wg PN-71 / H-86020), tepelná izolácia - minerálna vlna, hrúbka 30 m. Maximálna pracovná teplota: 250 °C. Komín vyrobený z prvkov tohto systému je samostatnej konštrukcie, ktorá nevyžaduje použitie ďalších keramických materiálov.
Výška:
4000 mm
Priemer komína:
200 mm

Uhol napojenia:
voliteľný 90° / 45°
Ťah:
12 Pa

Materiál:
oceľ


 • Darco - trojplášťový izolovaný nerezový komín Ø 200 mm

   


   

   

  Izolovaný nerezový komín od výrobcu Darco slúži, ako samostatný odvod spalín z rôznych vykurovacích zariadení na spaľovanie plynu, dreva, alebo oleja. Trojplášťový nerezový komín sa skladá z vnútorného a vonkajšieho dielu, medzi ktorými sa nachádza hrubá vrstva izolačného materiálu. Takýto typ komína je nezávislý, ľahko a rýchlo inštaloveteľný a nevyžaduje ani použitie klasických keramických vložiek. Trojplášťové nerezové komíny sú odolné voči korozívnym účinkom rôznych kyslých kondenzátov vznikajúcich pri spaľovaní, kde vodná para kondenzuje na chladných vnútorných stenách komína a následne sa vo forme kondenzátu odvádza do kondenzačnej misky. Vnútorný plášť komína je vyrobený z kvalitnej chrómniklovej nerezovej ocele 1.4404, DIN 17441 s hrúbkou 0,5 až 1,0 mm a vonkajší plášť z oceľového plechu 1.4301 hrúbky 0,5 až 0,6 mm. Tepelná izolácia disponuje hrúbkou 50 mm.

   

   

   

       Darco komínov systémy krb-pec

   

  Darco komíny ikona krb-pec
   

   


  Vlastnosti komínových systémov Darco: 

  • vysoká odolnosť proti kyselinám, najmä kyseline sírovej
  • inštalácia bez nutnosti demolačných prác
  • dostupné rôzne sady
  • široká škála prvkov s možnosťou výroby neštandardných dielov
  • v porovnaní s tradičnými tehlovými komínmi oveľa menší odpor prúdenia dymu kvôli malej drsnosti povrchu
  • možnosť aplikácie komína na budovy bez tradičného tehlového komína
  • široké možnosti konfigurácie systému

   

   

   

  Kompletné komínové systémy

  Izolované komínové systémy sa používajú na odvod spalín z moderných kotlov s uzavretou spaľovacou komorou, ktoré na odvod spalín používajú aj zabudovaný ventilátor. Používajú sa taktiež aj na stavbu samostatne stojacich komínov, ktoré disponujú vysokou odolnosťou voči deštruktívnemu vplyvu rôznych chemických látok, ktoré tvoria súčasť spalín a spodín horenia.

  V komínových systémoch SKSPD a SKPSD-XO sa vzduch potrebný na spaľovací proces odoberá zvonka pomocou vonkajšej rúry. Tieto typy sa skladajú z prvkov s trojitou stenou (dve axiálne umiestnené rúry a tepelná izolácia s hrúbkou 50mm. Konštrukcia systémov umožňuje odvod spalín cez vnútorné potrubie, zatiaľ čo spaľovací vzduch je privádzaný cez medzeru medzi vnútorným a vonkajším potrubím.

   

   

  Výstavba komínového systému krb-pec

   

   

  Darco - výroba komínových systémov krb-pec

   

  Dokonalé riešenie pre všetky typy palív

  V ponuke Darco nájdete širokú škálu spotrebičov pre komínové systémy rôzneho typu, vrátane 2mm komínových prípojok z mäkkej ocele pre kachle na spaľovanie dreva, flexibilných komínových vložiek, tuhých vložiek na ropu a plyn, dvojstenných komínov a mnohých ďalších. Spoločnosť Darco vyrába aj systémy pre moderné plynové kotly s uzavretou spaľovacou komorou (komínový systém a systém dymovodu), ako aj časti a príslušenstvá špeciálnych predmetov pre komínovú budovu - napr. regulátory ťahu, gombík klapky komína atď.

   

   
   
   
   


   

   
  Darco logo krb-pec
   
   
   

   
   
   
   

  DARCO je jedným z lídrov východoeurópskeho trhu výrobcov prvotriednej vzduchotechniky. Svoju komplexnú ponuku vysoko kvalitných produktov neustále rozvíja už od svojho vzniku v roku 1992, kedy začínala, ako domáca remeselná dielňa vyrábajúca strešné panely a žľaby. Spoločnosť Darco je právom hrdá na svoje aktivity v oblasti výskumu a vývoja, keďže disponuje vlastným moderným výskumným laboratóriom zameraným na implementáciu technologických inovácií. V dôsledku expanzie zmenila spoločnosť Darco svoje sídlo už tri krát a v súčasnosti prevádzkuje dve obrovské výrobné zariadenia s celkovou plochou 20 000 m2 a logistické centrum s kapacitou takmer 16 000 paliet.

   

   


   

   

  Nekompromisná kvalita
  Našim klientom poskytujeme výhradne najvyššiu kvalitu a ponúkame spoľahlivé a komplexné riešenia, resp. celú škálu produktov s profesionálnym zákazníckym servisom.

   

  Pro-inovatívna infraštruktúra
  Moderný, komplexne vybavený a automatizovaný výrobný park, dve výrobné haly a veľký sklad umožňujú veľkoobjemovú a diverzifikovanú výrobu.

   

  Bezpečnosť spolupráce
  Sme rodinná spoločnosť, ktorá už tri generácie buduje vzťahy s klientmi a partnermi na základe dôvery a dôveryhodnosti. Našu spoločnosť tvorí tím nadšencov, ktorí sú odborníkmi v oblasti komínov, vetrania a vykurovania.

   

  Trvalo udržateľný rozvoj
  Neustále zlepšujeme štandardy, aby sme vyhoveli potrebám našich klientov. Máme vlastné laboratórium a oddelenie výskumu a vývoja. Vyjadrujeme záujem o ochrane životného prostredia a zdrojov, investujeme do ekologických technológií a trvanlivých materiálov.

   

   
   

   

   

   


   

  PRÍSLUŠENSTVO

   

   

   

   

  KOMNÍNOVÉ HLAVICE A UKONČENIA

   

  Štandardné komínové ústie

  Základný typ hlavice na ukončenie nerezového komínového systému sa používa, ako štandardný diel ukončena nerezových komínov. Používa sa taktiež aj v prípadoch, keď je vyslovenou požiadavkou architektúry ukončiť komínový systém takýmto nástavcom z nehrdzavejúcej ocele, resp. v prípadoch, keď treba navýšiť účinnú výšku komína (z dôvodu nedostatočného ťahu).   

  Rotačná komínová hlavica

  Rotačné komínové hlavice umožňujú ventiláciu komínového systému. Hlavica je uvedená do pohybu pomocou vetra, vytvára podtlak a pomáha tak zvýšiť ťah komína. Rotačné komínové hlavice sú zariadenia, ktoré používajú dynamickú silu vetra k zvýšeniu komínového ťahu. Vďaka svojej unikátnej konštrukcii sa rotačné komínové hlavice vyznačujú vysokou účinnosťou, dlhou životnosťou a veľmi tichým chodom. Vďaka ich jednoduchej montáži sú rotačné komínové hlavice veľmi obľúbeným zakončením komínového systému pre odvod spalín.   

  Samonastaviteľná komínová hlavica (kohút)

  Samonastaviteľné komínové hlavice (kohúty) sa natáčajú vždy v smere vetra a podporujú tak celkový komínový ťah. Niektoré verzie komínových hlavíc možno použiť aj na odvod spalín i dymu. Samonastaviteľné komínové hlavice reagujú na smer vetra s je ich možné nastaviť tak, aby boli vždy správne natočené voči vetru a mohli jeho kinetickú energiu využiť na zvýšenie komínového ťahu. Vďaka svojej unikátnej konštrukcii sa rotačná komínová hlavica vyznačuje vysokou účinnosťou, dlhou životnosťou a veľmi tichým chodom.   

  Meidingerova hlava

  Meidingerova hlava sa montuje ako ochrana komínového potrubia pred nežiadúcim hniezdením vtákov. Chráni tiež komínový systém pred prenikaním dažďa a snehu. Ventilačný deflektor (Meidingerova hlava) je určený pre vetranie dymovodu, ako aj na odvod spalín a chráni komín pred dažďom, resp. snehom. Montuje sa až na úplný koniec komínového potrubia.   

   

   

  NAPOJENIA / SOPÚCHY

   

  T-KUS (90°)

  Diel T-KUS (90°) sa štandardne používa pre odvod spalín horenia vykurovacích zariadení spaľujúcich pevné typy palív (drevo, brikety, pelety), ako aj pre plynové a naftové zariadenia fungujúce na princípe podtlaku.
   
  • Typ materiálu: nerez typ 1.4404
  • Číslo CE certifikátu: 1450-CPD-0007
  • Technická špecifikácia: STN EN1856-1:2005 STN EN1856-2:2005   

  Y-KUS (45°)

  Diel Y-KUS (45°) štandardne používaný na odvod spalín vykurovacích zariadení na pevné palívá (drevo, brikety, pelety), ako aj pre zariadenia spaľujúce plyn a naftu, ktoré fungujú na princípe podtlaku.
   
  • Typ materiálu: nerez typ 1.4404
  • Číslo CE certifikátu: 1450-CPD-0007
  • Technická špecifikácia: STN EN1856-1:2005 STN EN1856-2:2005   

   

   

  PRESTUP STENOU

   

  250 mm, 500 mm, 1000 mm

  Okrúhle izolované nerezové kanály (rúry/tvarovky) dostupné v rôznych dĺžkach a priemeroch sa štandardne používajú na výstavbu nerezových potrubí s účelom zabezpečiť prirodzené, ako aj mechanické vetranie, odvod spalín horenia (vykurovania). Použitie našli a osvedčili sa taktiež aj pri výstavbových prácach klimatizácií v rodinných domoch, vo viacposchodových, resp. úžitkových budovách.
   

   

   

  PRESTUP STRECHOU

   

  0-25°, 25-35°, 35-50°

  Stavebný diel slúžiaci na prestup cez strechu budovy a zároveň aj na spájanie dymovodov nerezových komínových systémov. Stavebný prvok na prestup je dostupný v rôznych uhloch, v závislosti od náklonu strechy budovy.
  • Typ materiálu: nerez typ 1.4404
  • Číslo CE certifikátu: 1450-CPD-0007
  • Technická špecifikácia: STN EN1856-1:2005 STN EN1856-2:2005   

   

   

  KONZOLY

   

  Konzola pre montáž na stenu   

  Konzola pre montáž na podlahu   

   

   


 • Strážny pes - Sledovanie produktu (cena/dostupnosť)


  Zadajte Vašu emailovú adresu, budeme Vás informovať o zmenách ceny alebo dostupnosti tohto produktu.
  Chcete sa
  Oboznámil som sa so zásadami ochrany osobných údajov. *


Súvisiace produkty25 ďalších


Zdielajte tento produkt
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email 


INDIVIDUÁLNA CENA


Po-Pi: 8:00 - 17:00
So: 8:00 - 12:00
+421 907 985 740
info@krb-pec.sk

© Všetky práva vyhradené - www.krb-pec.sk
Tvorba web stránok

Nastavenie súborov cookies
Na fungovanie našej webovej stránky používame nevyhnutné cookies (essential cookies) umožňujúce realizovať základné funkcionality webovej stránky. Tieto cookies môžete zakázať zmenou nastavení Vášho internetového prehliadača, čo však môže ovplyvniť fungovanie webovej stránky. Radi by sme tiež využívali dobrovoľné cookies (non-essential), ktoré nám pomôžu zlepšiť fungovanie našej webovej stránky. Pre ich povolenie, prosím, odkliknite súhlas.
Ochrana osobných údajov  |  Informácie o cookies
Súhlasím Prispôsobiť Odmietnuť
<Naspäť
Podrobné nastavenie cookies
Súbory cookie používame na zabezpečenie základných funkcií stránky a na zlepšenie vášho používateľského zážitku. Svoj súhlas pre každú kategóriu môžete kedykoľvek zmeniť.
<Nevyhnutné cookies
 
Technické súbory cookies sú nevyhnutné pre správne fungovanie našej webovej stránky. Tieto sa využívajú najmä na uchovávanie Vašich produktov v košíku, zobrazovanie obľúbených výrobkov, nastavenie Vašich preferencií a nákupného procesu. Pre využívanie technických cookies nepožadujeme Váš súhlas, ale spracúvame ich na základe nášho oprávneného záujmu. Váš prehliadač môžete nastaviť tak, aby blokoval alebo Vás upozorňoval na takéto súbory. V takom prípade však nemusia niektoré časti našej webovej stránky správne fungovať.
<Analytické cookies
 
Analytické cookies nám umožňujú meranie výkonu a počet návštev našej webovej stránky.
<Marketingové cookies
 
Marketingové cookies sú využívané reklamnými a sociálnymi sieťami na prispôsobenie zobrazovaných reklám tak, aby pre vás boli čo najzaujímavejšie.
Povoliť všetky Povoliť zvolené Odmietnuť
Uložiť Odmietnuť