logoChcete sa
Chcete sa
Menu
E-shop
<<  94/94 

La Nordica Isotta s rúrou

La Nordica Isotta s rúrou

La Nordica Isotta s rúrou teplovzdušná liatinová piecka s bočným prikladaním krb-pec

La Nordica Isotta s rúrou teplovzdušná liatinová piecka s bočným prikladaním krb-pec
La Nordica Isotta s rúrou teplovzdušná liatinová piecka s bočným prikladaním krb-pec
La Nordica Isotta s rúrou teplovzdušná liatinová piecka s bočným prikladaním krb-pec
La Nordica Isotta s rúrou teplovzdušná liatinová piecka s bočným prikladaním krb-pec
La Nordica Isotta s rúrou teplovzdušná liatinová piecka s bočným prikladaním krb-pec
La Nordica Isotta s rúrou teplovzdušná liatinová piecka s bočným prikladaním krb-pec

Doprava zdarma

Quatro kalkulačka
Výška:
1244 mm
Šírka:
795 mm

Hĺbka:
530 mm
Priemer komína:
150 mm

Priemer dymovodu:
150 mm
Účinnosť:
87 , % 7 % %

Ťah:
12 Pa
Systém:
teplovzdušný

Otváranie dverí:
do strany
Materiál:
liatina

Dvojstupňové spaľovanie:
nie
Vývod dymovodu:
horný, zadný

Popolník:
áno
Ohnisko:
liatina

Ext. prívod vzduchu:
nie
Výkon [kW]:
9.7 kW • Liatinová piecka ISOTTA s rúrou - 

  Krbové kachle celé z liatiny ISOTTA s rúrou 11,5 kW bočným prikladaním a reguláciou termostatom.

  Kto chce trvale kúriť drevom, mať krb, stále pripravenú rúru na pečenie a príjemné teplo zo sálajúcich stien po dlhú dobu je na správnom výrobku.

  Liatinová unikátne kachle s rúrou a váhou 300 kg pre trvalé vykurovanie.

  Na stále rozrastajúcim záujmu a možnosti kúrenie drevom bolo rozhodnuté vyvinúť liatinové kachle s vysokou akumuláciou tepla, ktoré budú mať zabudovanú rúru na pečenie pokrmov. Pozrite sa na obrázok ako sa to podarilo.

  Nezameniteľný dizajn, bočné prikladanie, veľké krbové presklenie, otočný rošt s popolníkom, a čo hlavne - to je funkčná rúra.

  Trvalo veľa hodín skúšania a mnoho zmien aby bolo dosiahnuté rovnomerné pečenie. Ale podarilo sa. Do hmotnosti 300 kg sa schová veľa tepelnej energie, ktorá by inak odišla do komína bez úžitku. A to všetko v kompaktných rozmeroch a tradičné kvalitou spoločnosti Nordica.

  Dvojité ale aj trojité ekologické horenie, perfektné remeselné spracovanie a dlhá životnosť daná predovšetkým dodatočne vloženými liatinovými dielmi to umožňuje. A preto je tá vyššia váha.Na vykurovaciu prevádzku je to výhodné z pohľadu akumulácie tepla a aj po vyhasnutí ohňa ďalšieho kúrenie.

  Konštrukcia vypiplená k dokonalosti pre radosť, funkčnosť a ohľaduplnosť k životnému prostrediu.

  Liatinové diely vyrobené v najmodernejšie zlievarni v bývalom východnom Nemecku, zaručuje stabilné dodávky a vysokú kvalitu.

  Zmontovanie je už vo výrobnom závode Nordica, tu sa stráži aby jednotlivé diely boli pri montáži kvalitne utesnené a zoskrutkované. Tu najviac záleží ako budú kachle fungovať. Falošné prisávanie by znižovalo regulovateľnosť a zhoršovalo proces horenia. 

  Na primárnom vzduchu je inštalovaný bimetalový termostat. Ten v závislosti teploty plášťa púští alebo uzatvára vzduch. Táto automatika je výhodná pre dokonalé vyhorenie uhlíkov dreva.

  Sekundárny vzduch s jemnou reguláciou je nasávaný pod platňou do liatinového labyrintu (silné nahriatie vzduchu), tak aby vyšiel hore vnútri ohnisko a umýval sklo od usadenín. Ďalej pôsobí na horenie plynov nad palivom. Pred výstupom dymu do komína je inštalovaný špeciálny liatinový deflektor, slúžiace ako katalyzátor. Všeobecne katalyzátory znižujú oxidy uhlíka. A to je tiež tento prípad. Ďalšia účinkom je že plyny majú dlhšiu cestu a viac tepla zostane v kachliach. Zamedzuje prístupu plameňov do komína a znižuje teplotu plynov. Dôsledkom je vyššia účinnosť a nižšie emisie CO2.

  Ešte nesmieme zabudnúť na ďalšiu vychytávku a tou je rozkurovacia klapka. Deflektor spôsobuje, že zostáva viac tepla v kachliach a to je nevhodné pri roztápaní. Otvorením klapky idú plyny priamou cestou do komína, rýchlo ho nahrejú a vytvorí potrebný komínový ťah. Po rozhorení sa uzavrie a kachle sú pripravené na optimálnu prevádzku.

  Otočný rošt s popolníkom umožňuje kúriť cez noc aj briketami. A teraz tá rúra.

  Už pohľadom sa dá predpokladať, že rúra je veľká. A je to pravda. Bez obmedzenia sa tam vojde aj hus. O tom, že pečenie je rovnomerné a stabilné sme sa zmienili už skôr.

  Teplo je odovzdávané sálaním do priestoru a pred horúcimi stenami sa musí dávať pozor na popálenie.

  Použitie je veľmi široké ale asi by som veľa váhal či si nechať postaviť akumulačnú pec alebo pristaviť tento výrobok ku komínu a mať istotu na 100%, že funkcia bude dokonalá.Najväčší teplo je u kachlí ale veľká plocha zvyšuje sálanie do priestoru bez niekedy nežiaduceho prúdenia. To je niekedy výhodné na vykurovanie chladnejších alebo veľkých priestorov.

  Technické parametre:

  • Rozmery: (š,v,h): 795x1244x530 mm
  • Hmotnosť: 296 kg
  • Veľkosť vstupu ohniska: 519x305 mm
  • Veľkosť ohniska: 597x360x290 mm
  • Veľkosť rúry: 443x290x305 mm
  • Dymovod ø: 150 mm
  • Vykurovaný priestor: 330 m3
  • Nominálny výkon: 11,5 kW
  • Primárny vzduch: áno
  • Sekundárny vzduch: áno
  • Účinnosť: 83%
  • Hodinová Spotreba: 3,2 kg / h

  Vykurovanie jednej miestnosti v rodinnom dome alebo na chalupe je práve najvýhodnejšie s pecou od Nordiky, ktoré nie sú sálavé ale dvojplášťové. Nižšia povrchová teplota a distribúcia tepla bez dodávky ďalšej energie ohrieva príjemne aj vzdialené miesta od kachlí a dokonca pri otvorených dverách sa dostáva do ďalších miestností. Toto 100% preferuje firma LA NORDICA a má v ponuke veľa typov, ktoré majú rovnaký konštrukčný základ. Celoliatinová konštrukcia s presklenými dvierkami, trojité ekologické horenie, nízke emisie prachu a CO, tak aby sa dala inštalovať podľa novej nemeckej normy vo všetkých vyspelých krajinách.

  Spotrebiče zn. La Nordica a Extraflame sú výrobky renomovaného talianskeho výrobcu, ktorý sa stal vďaka svojím inovačným procesom v oblasti kvality, designu, znižovania emisií a používania najmodernejších technológií pri výrobe právom "Európskym lídrom" v produkcii a predaji pecí, krbových vložiek a sporákov.

   
 • Strážny pes - Sledovanie produktu (cena/dostupnosť)


  Zadajte Vašu emailovú adresu, budeme Vás informovať o zmenách ceny alebo dostupnosti tohto produktu.
  Chcete sa
  Oboznámil som sa so zásadami ochrany osobných údajov. *


Súvisiace produkty25 ďalších


Zdielajte tento produkt
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print


INDIVIDUÁLNA CENA
BRIKETY ZADARMO


Po-Pi: 8:00 - 17:00
So: 8:00 - 12:00
+421 907 985 740
info@krb-pec.sk

© Všetky práva vyhradené - www.krb-pec.sk
Tvorba web stránok

Všetky práva vyhradené - www.krbyonline.sk
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam